Çok sık, yeni dengelenmiş moda taktiklerini saplantılı bir şekilde yüceltiriz, gösterişli olmayan denenmiş ve gerçek aktivitelere bakmayız. En son egzersiz ve çılgınlıkları kontrol etmeyi sevmemize rağmen, temellere geri dönmek her zaman güzeldir ve açık havada her zaman en sevdiğimiz fitness merkezi olacaktır. Kayaking, doğanın tam merkezine yerleştiren ve mükemmel bir egzersiz programı sunan klasik etkinliklerden biridir. Kürek çekmeye bayılırız ve denemeniz gerektiğini düşünüyoruz.

  1. Kayak yapmak, karnınızı düzleştirmeye ve toparlamaya yardımcı olabilir. Su üzerinde kaymak için kürek çekmeli ve çok fazla güçlü çekilirse hızlı hareket eder. Teknenin her iki yanında kürek çekmek, normalde göz ardı edilebilecek kasları hedef alan bir aktivitedir.

2.Bu Spor fantastik bir üst vücut antrenmanı sunuyor. Okyanusta bir akıntıya karşı savaşırken veya sakin bir gölde yolunuzu bulsanız da, suyun direnci diğer alanların yanı sıra sırtınız, kollarınız, omuzlarınız ve göğsünüz için etkili bir kuvvet antrenmanı sağlar.

  1. Kürek çekişi temel olarak üst vücut gücüyle ilişkilendirilse de, bacaklar ayrılmaz bir parçasıdır. Kayakların yönlendirilmesi ve yönlendirilmesi göbeğinize ve bacaklarınıza bağlıdır ve dönen göbeğinizin daha güçlü bacak kaslarından yardım alması gerekir.
  2. Büyük güç çalışması, ancak ek bir fayda da aerobik egzersiz. Eliptik veya koşu bandı olmadan kardiyo faydaları görmek için hızınızı artırın ve kalp atış hızınızı yükseltin. Birkaç kaynağa göre (bu hesap makinesi dahil ), bir saatlik kanyonda 800 ila 1200 kalori yakabilirsiniz.
  3. Koşu bandını kürekçiliğin lehine atlamanın iyi bir nedeni de sporun düşük etkili olmasıdır. Dizlerde ve ayak bileklerinde çok etkili olan koşuların aksine, kürek çekmeye eklem ve dokularda daha az ihtiyaç duyulur. Yaralanmadan iyileşenler için iyi haber.
  4. Çok yönlü ve uyarlanabilir. Neredeyse tüm su kütlelerinde bir kayak kullanabilirsiniz: nehir, göl, okyanus, havuz — büyük havuz. Bu suların içinde birçok farklı kullanım vardır. Fırsatlar boş zaman sporlarından maraton yarışlarına veya poloya kadar uzanır.
  5. Kayaking macera sunuyor. Tipik olarak, kayak, ya çocuklar için bir tatil aktivitesi veya yaşlı insanlar için bir gezi fırsatı olarak düşünülür. Ama heyecan arıyorsanız, şelalenin üzerinden kaybolan vahşi su, alabildiğiniz kadar yoğundur. Kayalıklarla uzun yolculuklar nihai keşif duygusunu getiriyor.
  6. Stres rahatlaması kürek çekmenin en sık bahsedilen faydası olabilir ve hayal etmesi zor değildir. Stres atmanın ötesine geçmenin metal ve duygusal faydalarının olabileceğini göstermektedir. Bir araştırma çalışmasında beyin hasarı olan ve sonra tüm açık hava etkinliklerine katılamayan bireyler üzerinde duruldu. 12 haftalık bir kayaking programına alındı ​​ve duygusal faydalar şaşırtıcıydı.

Kayak programına katılımın ardından grup ortalama puanı, kendine özgü değer, güven, fiziksel görünüm, yeterlilik duyguları ve sosyal etkileşimde değer kazanma hissinin yanı sıra takip etme yeteneklerini de arttırdı. Fiziksel olarak aktif rekreasyonda rol oynar.

 

İlk kez kayak yapmayı denemek istiyorsanız, İhtiyacınız olan tek şey Derebeyi Rafting tesisinde milli takım antrenörlerinden eğitim almak ve rehberler eşliğinde fırtına deresine bu deneyimi yaşamak.

KAYAKİNG İÇİN GEREKENLER

DEREBEYİ RAFTİNG TESİSİ İLE İLETİŞİME GEÇMENİZ

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschРусскийTürkçe
Open chat
1
Buradayım! Adım Aydın. Milli takım antrenörü ve rafting rehberiyim. Bana dilediğiniz zaman yazabilirsiniz :)
Powered by